PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Gimnazjum

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Samorząd Uczniowski

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

 Archiwum

Informacje

 Kalendarz

 Rozkład jazdy autob.

 Podręczniki

 Zajęcia dodatkowe

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

 PCK

 Wymiana pol. - niem.

 Egzamin gimnazjalny

Sport

 Trójbój siłowy

Sukcesy

 Sport

 Sztuka

 Inne

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Wycieczki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza

 "TOBIE POLSKO"

 Bal  karnawałowy

 Ferie zimowe

 Dzień Kobiet

 Dzień Ziemi

 Dzień Otwarty szkoły

 Konstytucja 3 Maja

 Trzymaj formę

 Dzień Matki

 Szkoła bez przemocy

 Dzień Dziecka

 Bal gimnazjalny

 Szkoły na piątkę

 ORLIK 2012

 Koniec edukacji gim.

 Koniec roku szkolnego

 

 

 

2012/2013

W środę 13 marca w godzinach popołudniowych gościliśmy rodziców, mamy nadzieję, przyszłych gimnazjalistów szkoły w Olszance. Samorząd gimnazjum, pod opieką pani Ismeny Dzięgielewskiej, przygotował ciekawą prezentację na temat historii i dotychczasowych osiągnięć naszej placówki. Szkolny chór wzbogacał nastrój spotkania wesołą nutą. Rodziców zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. W programie spotkania znalazł się czas na obejrzenie naszych gabinetów oraz krótką demonstrację umiejętności  trzecioklasistów z dziedziny fizyki, języka angielskiego czy informatyki. Mamy nadzieję, że nasi goście czuli się równie dobrze w murach naszej szkoły, co my - obecni jej uczniowie.
Kolejnego dnia mieliśmy przyjemność spotkać się z szóstoklasistami szkół ościennych - w Jankowicach Wielkich, Michałowie oraz Przylesiu.  Nasi uczniowie zadbali o miłą i radosną atmosferę tego spotkania. Szóstoklasiści uczestniczyli w zajęciach otwartych z informatyki, podczas których wykonali ciekawą animację w programie GIMP.  Ponadto otrzymali ulotki promujące naszą placówkę. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy ich zasiadających w ławkach naszej szkoły.

album fotografii
foto: Wioletta Perkowska

Pierwszego i drugiego marca 2012 roku po raz kolejny został zorganizowany "Dzień Otwarty Szkoły". Pierwszego dnia, w godzinach popołudniowych, przybyli do nas uczniowie klas szóstych szkół podstawowych mieszczących się w naszej gminie wraz ze swoimi rodzicami. Drugiego dnia, w godzinach nauki, ponownie zawitali w naszych progach uczniowie, ale tym razem pod opieką nauczycieli. Goście obejrzeli budynek, sale lekcyjne, salę gimnastyczną, nowo otwarte boisko "Orlik" oraz inne pomieszczenia szkolne, a następnie wzięli udział w szeregu działań przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wśród zaproponowanych atrakcji można było obejrzeć scenkę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum, usłyszeć zabawne piosenki w wykonaniu uczniów dotyczące życia w szkole. Szóstoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną  zawierająca najważniejsze wydarzenia z historii szkoły w Olszance, obejrzeli krótką scenkę teatralną przygotowana przez gimnazjalistów języku polskim, nauczyli się wykonywania animacji w programie Gimp. Mamy nadzieję, że zaproponowana forma prezentacji szkoły w środowisku lokalnym została odebrana pozytywnie.

tekst opracowała Wioletta Perkowska

album fotografii
Wioletta Perkowska i Sławomir Serafin

 

 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.